Jak správně chodit, sedět a stát, abychom si neubližovali

19. srpen 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Chůze

Pamatujete si, jak vám rodiče coby malému dítěti říkali "narovnej se" nebo "nehrb se"? Tehdy vás to nejspíš pěkně otravovalo, ale kdybyste je poslechli, měli byste dnes možná o starost míň. Nebolela by vás záda, anebo by vás netrápily určité fyzické nedostatky, kterým se dalo předejít vzpřímeným držením těla.

Jak bychom měli správně stát, chodit, potažmo sedět, abychom si neubližovali, o tom jsme si povídali s fyzioterapeutkou Gabrielou Němečkovou.

Dozvěděli jste se, jaké problémy si můžete přivodit, když nebudete dbát na správné držení těla. Povídali jsme si o tom, že na správném stoji, chůzi i sezení je důležité pracovat už od dětství. A také o tom, jak své děti v tomto směru nejlépe vést.

Poradili jsme, jakým způsobem můžeme změnit dlouhodobě špatné návyky. A jaké si vybírat boty a také zavazadla, které pravidelně každý den nosíme do školy, do práce nebo na nákupy.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...