Jak vést děti ke čtení. Zásadní je pravidelnost

18. srpen 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03452229.jpeg

Není pochyb o tom, že čtení knížek rozvíjí dětskou mysl. Jitří jejich fantazii, rozšiřuje slovní zásobu a dává prostor k úvahám a vytváření názorů. Kromě toho ale dokáže i upevňovat rodinné vazby.

Proč je důležité vést děti ke čtení a jakým způsobem jim knihy představovat a nabízet prozradila zakladatelka projektu Celé Česko čte dětem Eva Katrušáková.

Dozvěděli jste se, kdy byste svým dětem měli začít předčítat. Poradili jsme, jaké knížky vybírat a jaký čas je dobré čtením strávit. Povídali jsme si také o tom, co všechno můžete ovlivnit, když svým dětem budete pravidelně číst.

Řeč byla také o tom, že nejlepší je jít dětem při čtení příkladem a že pravidelné předčítání buduje už v útlém věku pozitivní vztah ke knihám pro zbytek života. Proto je dobré vodit děti i do knihkupectví a do knihoven a nechat je, aby se na výběru knížek podílely.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...