Jaké je tajemství solení těst při pečení? Prozradí cukrářka Mirka van Gils Slavíková

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Množství přidané soli musíme přizpůsobit druhu těsta

Sůl v těstě je velmi důležitá. Když se sůl do těsta vůbec nedá, je sladké, ale sladce mdlé, tedy bez chuti. Když nepřidáme zase dostatek cukru v domnění, že děláme nízkokalorické jídlo, bude pečivo mdlé a sníme ho potom mnohem víc, abychom získali pocit sladkého. Ale když máme správný poměr soli a cukru, stačí malý kousek, abychom se zasytili. Proto těsto o sůl nikdy nesmíte ochudit.

Správné poměry soli v těstě:

Když to nejsou vánočky a briošky, dáváme na půl kila mouky 3 g soli a danou dávku cukru.

Do piškotových těst dáme špetku soli.

Do chlebového těsta přidáme 5 - 8 g soli na kilo mouky.

Při zpracování kynutých těst dáváme sůl na okraj mísy, aby se zapracovala o něco později, než droždí s cukrem. Sůl by nám totiž na začátku mohla zabít kvasinky.

Mirka van Gils Slavíková

Je jednou z našich nejznámějších cukrářek. Profesionální dráhu začala v Praze v roce 1984. Pracovala v restauraci Moskva a v hotelu Alcron v Praze. Toužila ale poznat a naučit se více, než naše země nabízela, a tak o pět let později s manželem a dcerou Hankou emigrovala do Jihoafrické republiky. Zde vedla cukrárnu, stejně jako později ve Spojených státech amerických. Láska k cukrařině ji zavedla i do Francie, Švýcarska i Nizozemí.

Za velký úspěch považuje své vítězství ve Velké ceně Paříže. Tehdy zvítězila v ryze francouzské disciplíně – v přípravě svatebního dortu Croquembouche. Nejcennější medailí je ta zlatá z Basileje z roku 2013. Získala ji za barokní karamelovou panenku, kterou vytvářela, aby splnila poslední přání své maminky. Upekla dezert pro japonského premiéra, ale také dort pro Jamese Bonda, herce Daniela Craiga nebo karamelového slavíka pro Karla Gotta. Splnil se jí i sen – být porotkyní v české verzi britské soutěže Peče celá země.

Říká: „Cukrařina je můj svět i můj život. Je to moje láska, vášeň i nejvěrnější životní partner.“

Mirka van Gils Slavíková