Jan Kanyza připravil steak dvou pepřů

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Naďa Konvalinková, Jan Kanyza a Patrik Rozehnal při závěrečné ochutnávce

Do rozhlasové kuchyně vstoupil herec a malíř Jan Kanyza. Miluje prý masové steaky, takže si pro nás připravil recept na jednu hovězí "klasiku" - steak se dvěma druhy pepře.

Když ho obalovali slaninou a pepřili, dozvěděli jste se, jaká jídla si Jan dopřává na chalupě v Krkonoších, jaká ve Francii a jaká po divadelním vystoupení. Prozradil něco ze svého malířského umění a položili jsme mu i několik otázek z gastronomické historie.

Markéta Sokolová vám prozradila odkud pochází pepř a jaké jsou jeho nejrůznější druhy.

Steak na pepři:
3 pěkné silné kousky steaků z pravé svíčkové, pokud se nechcete ošidit – měly být silné aspoň 3 cm, čerstvě drcený pepř, trochu slunečnicového oleje, větší oříšek másla, pokud chcete, tak i 50 ml brandy, asi ¼ litru hovězího vývaru, 2 lžičky zeleného pepře ve slaném nálevu a jako příloha brambory s jemně nasekanou petrželkou

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?