Jana Boušková občas přespávala v divadle, domů na Slapy to bylo daleko

12. květen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jana Boušková, Pavel Vítek

Slapy jsou teď v sezoně vyhledávaným místem pro turisty. Voda, lesy, kopce, to všechno tady najdete. Jsou ale i tací, kteří do okolí známé nádrže jezdí celoročně. Třeba proto, že tam bydlí. A patří mezi ně i herečka Jana Boušková. Právě proto si ji do pořadu Tady to znám pozval moderátor Pavel Vítek.

Láska ke Slapům trvá u Jany už víc než 30 let. Nejdřív sem s partnerem Václavem Vydrou jezdila jenom na chatu. „Je to přízemní domek, mohl mít jako rekreační stavba maximálně 80 metrů čtvrtečních. Až později jsme přistavěli ještě druhý domek pro hosty. Tím jsme si vykoupili svobodu, když si k nám děti začaly vozit kamarády,“ směje se Jana.

Na Slapy se natrvalo přestěhovali před jedenácti lety. Pár let prý trvalo, než si to všechno – jak se říká – sedlo. Načas dokonce Jana a Václav neměli v Praze vůbec žádné zázemí, což byl při jejich velkém pracovním vytížení někdy problém. „Občas se mi stalo, že jsem přespala v divadle. Třeba když jsem zjistila, že za devět hodin mám zase stát na jevišti v kostýmu,“ vzpomíná herečka, kterou diváci znají z mnoha seriálů nebo třeba z pořadu Prostřeno.

A i když právě kvůli práci musí do Prahy často, přírodu a klid už by za hlavní město nevyměnila. „Třeba na protější straně máme skály. Teď se začaly zelenat, ale na podzim se barví oranžově, až bordó, to je nádhera.“

Jana Boušková
autor: sap
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.