Jana Koubková připravila sumečka s pórkem a zázvorem

Naďa Konvalinková s Patrikem Rozehnalem zažila jazzové Pochoutky se zpěvačkou Janou Koubkovou. Došlo nejen na zpěv a povídání, ale také na přípravu sumečka s pórkem a zázvorem.

Při jeho přípravě jsme si povídali i o zkušenostech s vařením, o tom, jestli bylo nutné někdy z kuchyně utíkat, jací jsou diváci na koncertech, jakým posluchačem je prezident Václav Klaus. Také jste slyšeli hymnu Evropské unie – Ódu na radost s českým textem Jany Koubkové.

Ryba s pórkem a zázvorem:
jakákoliv ryba nebo i filé, nastrouhaný nebo mletý zázvor, pórek, trocha mouky, sójová omáčka, suché sherry nebo vermut (ale dáme klidně suché bílé víno), 1 litr zeleninového vývaru, trocha kukuřičné moučky, citron, hrst petrželové natě, olej, sůl a pepř

Reprízováno 19. října 2013.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.