Jarní zpívání v Kyjově

26. březen 2022

Historické moravské město Kyjov se jmenuje podle kyje, kterým se prý dobře oháněli tamní muži a který se dostal nejen do názvu města, ale i do městského znaku.

Leží na Hodonínsku, v části Slovácka, které se říká Kyjovské Dolňácko a je proslulý vínem, krásnými kroji, krásnými písněmi a speciálním tancem, jemuž se říká skočná. A také přes sto let existující národopisnou slavností Slovácký rok a také Jarním zpíváním pod širým nebem, při němž vítají jaro soubory z celé Moravy.

Jarní zpívání v Kyjevě

Letos se v první jarní den sešly na kyjovském náměstí k uvítání jara cimbálová muzika Jury Petrů z Kyjova a mužské sbory z Kyjova, Moravan, Dubňan, Valtic, Mikulčic a Velké nad Veličkou; ženy zastupovaly hostitelky z kyjovských Tragačnic a zpěvačky ze Svatobořic-Mistřína a Zpěvule z Bánova. Poslechněte si v reportáži.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser