Jaroslav Hroch

Redaktor

 

S novinařinou jsem začal tak trochu naslepo, když jsem ze studentského pobytu v Istanbulu odeslal Dopis z... do Respektu. Rozhodnutí otisknout ho mne překvapilo. A tak jsem zjistil, že by mě psaní mohlo bavit. Nejdříve jsem si to zkoušel v The Student Times a zkušenosti sbíral třeba na letní novinářské škole v Helsinkách.

Jako elév jsem se poté jen tak tak dostal do iDnesu. Následně jsem napsal několik článků pro různá média, informoval v angličtině o dění v Česku a na Slovensku pro zahraniční online zpravodajství bne IntelliNews nebo se účastnil výzkumu na dezinformace pro Pražský institut bezpečnostních studií.

Nakonec jsem přešel do Českého rozhlasu a od psaní se dostal k úplně jiné novinářské sféře - k práci s hlasem. Rozhlas je neuvěřitelná škola, která vás naučí, že se není potřeba nervovat v normálním životě. Při živých vstupech to totiž bohatě stačí.

Zároveň jsem jako redaktor a asistent režisérky připravil celovečerní dokument Znásilnění pod kůží pro Českou televizi a s Člověkem v tísni si povídám o novinařině na středních školách.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové