Jaroslav Sapík připravil letní salát se sýrem, hruškou a ořechy

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal se přesunuli do Klokočné u Říčan. V tamní restauraci U Koně šéfuje kuchyni Jaroslav Sapík. Je to zkušený kuchař, který skoro 30 let vařil v hotelu Ambassador, připravoval mnoho recepcí na Pražském hradě a patří k tradiční hospodské rodině z Moravy. Je propagátorem české kuchyně a vychoval i mnoho mladých kuchařů.

V Pochoutkách se pod přístřeškem na zahradě jeho hospody připravoval letní salát se sýrem, hruškou, vlašskými ořechy a medem. Během přípravy jste se dozvěděli, jak nakupuje mistr kuchař, proč si kupuje brýle u Vietnamců, jak vypadá receptář šéfkuchaře a proč by si mladí měli psát, co servírovali hostům.

Letní salát se sýrem, hruškou a ořechy

hrušky, sýr niva, pampeliškový (včelí) med, vlašské ořechy, černé i zelené olivy, rukola, cibulky, letní bylinky, sůl, šťáva z limetky a čerstvý kváskový chléb

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.