Jednoduchá, ale dokonalá bůčková pomazánka s černým pivem pro country moderátora Mirka Černého

K pivu sedne dokonale bůčková pomazánka s černým pivem, kterou nás v Pochoutkách na talíři naučil šéfkuchař Jiří Weber z Kbelského pivovaru v Praze 9. Je jednoduchá, rychlá a vydrží vám v lednici i 14 dní. S moderátorem a milovníkem country Mirkem Černým jsme ji snědli hned.

Bůčková pomazánka

Ingredience:

1 kg vepřového boku

3 lžíce sádla (pokud je bok hodně libový)

3 střední cibule

2 polévkové lžíce drceného kmínu

sůl

1 lžíce zauzené papriky

½ hlavičky česneku

03, l  - 0,5 l černého piva na podlití

Postup:

Vepřový bůček nakrájíme na kostky 2 x 2 cm, dáme do pekáčku, přihodíme nahrubo nakrájenou cibuli, přidáme kmín, osolíme (můžeme víc), papriku a rozmačkaný česnek.

Všechny ingredience smícháme rukama dohromady. Podlijeme černým pivem. Pokud je bůček libový, přidáme 3 lžíce vepřového sádla a pečeme při 180 °C zhruba 60 – 85 minut.

Můžeme část masa před mletím odebrat a nakrájet na malé kousky, aby v pomazánce bylo maso víc patrné. Šťávu, která se z masa vypekla, zamícháme do pomazánky, aby získala správnou konzistenci.

Nepřidáváme žádnou hořčici ani jiné pochutiny, aby pomazánka zůstala více trvanlivá. V chladu vydrží v uzavřené sklenici 14 dní.

Podáváme s chlebem.

Jiří Weber

Miluje českou tradiční kuchyni, tvrdí, že na omáčkách se pozná kuchař. Proto také šéfuje kuchyni v Kbelském pivovaru, kde kromě stálic na jídelním lístku nabízí desítky i zapomenutých českých jídel, které se hodí k jejich výtečnému pivu.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.