Jiří Rajchrt upekl steak z hovězího pupku se šťouchanými bramborami

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal se přesunuli na Mělnicko, aby společně s šéfkuchařem Jiřím Rajchrtem vařili v restauraci Na Štěpáně v Obříství hned vedle novogotického železného mostu. Upekli pořádný hovězí steak z pupku a k tomu připravili šťouchané brambory s fazolkami zabalené v anglické slanině.

Hostem pořadu byl také jeden z poctivých středočeských řezníků – Antonín Matek z Kostelce nad Labem. Patří k tradičnímu řeznickému rodu a jeho prodejnu najdete ve stejném domě už více než 450 let. Ochutnali jsme s ním lovecký salám, šunku, uzené maso, klobásky a popovídali si o tom, jak si vybrat svého řezníka, z čeho se dělají poctivé uzeniny a jak je v krámě poznat.

Steak z hovězího pupku se šťouchanými bramborami:
800 g hovězího pupku, olivový olej, oříšek másla, sůl, pepř, brambory, fazolové lusky, 4 plátky anglické slaniny

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.