Česko - země neznámá, Hobby magazín, Pochoutky, Prahou křížem krážem a reportáže ze života lidí s handicapy, to je moje současná práce v rozhlase. A je to práce mnohobarevná, obohacující. Denně se seznamuji s lidmi, kteří něco umějí a vědí, okouzlí mě a já se pak snažím to okouzlení v nezmenšené míře předat vám ve svých příspěvcích.
Dlouhá léta jsme se potkávali v denním vysílání, a to proto, že jsem kdysi úspěšně prošla konkurzem na moderátorku Českého rozhlasu a před tím (v roce 1995) konkurzem do komerčního rádia. Původně jsem byla učitelkou (obor jsem vystudovala na UK v Praze).
V minulosti jsem v rozhlase vytvořila seriály různých zaměření - Hudební abecedy, Mikrofóra nebo Víkendové siesty. Také seriály pořadů o víně Červený a bílý I. a Červený a bílý II., o pivu Vyvalte sudy (vznikla z něj kniha Pivo jako křen), o šumivých vínech Bublinky, o lihovinách a destilátech Palírna (všechny získaly ocenění na mezinárodním festivalu gastronomických pořadů Znojemský hrozen a poslechnout si je můžete v našem audio archivu).
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany odměnil v prosinci 2015 můj dokument Poslepu Cenou za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení v rozhlasové kategorii. Dokument získal I. místo.
Miluju svou rodinu (dceru, která už kráčí v mých stopách, nejvíc), místo, kde žiju (kousek od Máchova jezera), miluju Prahu, svou práci, mám ráda své přátele a dobré lidi všeobecně, ráda čtu, fotím, procházím se přírodou i městem, často sedávám v divadle (jako dlouholetá porotkyně Cen Thálie), jezdím na kole i bruslích a ráda se směju.
Všechny články
-
Zkuste vypěstovat kiwi, velkoplodé nebo s drobnými plody velikosti angreštu
S oteplováním se kiwi (Actinidia) na našich zahradách daří stále lépe. Keříky jsou běžně k dostání a některé kultivary se pěstují pro chutné plody i jako okrasné rostliny.
-
Náš králík se chová jako puberťák. Co se děje?
Kdo má doma zakrslého králíka od „miminka“, přijde chvíle, kdy má pocit, že se králík zbláznil.
-
Student hořovického gymnázia Mikuláš Kološ stojí za úspěchem veřejné sbírky
Před deseti lety pro naši rozhlasovou stanici natáčel v hořovické základní škole. V následujících letech se ale Mikuláš Kološ vydal jiným směrem.
-
I Praha má svou vlastní rokli. Na jih metropole do Modřan se můžete vydat pěšky i na běžky
Procházet se s dětmi, s rodinou, se čtyřnohým kamarádem. Projet se na kole, na kolečkových bruslích nebo – když napadne dostatek sněhu – na běžkách.
-
Tyfloservis slaví 30 let, jeho zakladatel se výročí bohužel nedožil
Tyfloservis poskytuje rehabilitační služby lidem se zrakovým handicapem už 30 let. Nabízí podporu lidem, kteří hledají cestu k co nejsamostatnějšímu životu.
-
Aromatický rýmovník prý protáhne dýchací cesty a navíc odpudí obtížný hmyz
Pro domácí pěstování je vyhledávaný rýmovník purpurový a rýmovník citronový, kterému se taky říká kubánské oregano či mexický eukalyptus.
-
Nastal čas pro výsev paprik na předpěstování
Nedočkaví vysévají papriky už na Hromnice, rozvážnější počkají na Valentýna. Do jaké nádoby nejlépe vysévat a za jak dlouho je můžeme dát ven?
-
Richard Kollert je výjimečně nadaným houslistou
Dvanáctiletý Richard Kollert, houslový virtuóz s přízviskem zázračné dítě, držitel mnoha českých i zahraničních cen a je novým držitelem ocenění Zlatý oříšek.
-
Únor bílý, pole sílí, na zahradě bychom ale občas měli zalévat
Únorové slunce dokáže vytáhnout ze země dost vody. Nejvíce trpí podzimní výsadby. Ty, pokud je to možné, stíníme a zaléváme jako první a nejintenzivněji.
-
Nejmenší dům v Praze stojí v Anežské ulici. Kdysi prý sloužil jako nevěstinec
V pražské Anežské ulici stojí nejmenší dům v metropoli. Je široký pouhých dva a čtvrt metru a dřív sloužil jako nevěstinec. Dnes existuje už jen průčelí původního domku.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »