Česko - země neznámá, Hobby magazín, Pochoutky, Prahou křížem krážem a reportáže ze života lidí s handicapy, to je moje současná práce v rozhlase. A je to práce mnohobarevná, obohacující. Denně se seznamuji s lidmi, kteří něco umějí a vědí, okouzlí mě a já se pak snažím to okouzlení v nezmenšené míře předat vám ve svých příspěvcích.
Dlouhá léta jsme se potkávali v denním vysílání, a to proto, že jsem kdysi úspěšně prošla konkurzem na moderátorku Českého rozhlasu a před tím (v roce 1995) konkurzem do komerčního rádia. Původně jsem byla učitelkou (obor jsem vystudovala na UK v Praze).
V minulosti jsem v rozhlase vytvořila seriály různých zaměření - Hudební abecedy, Mikrofóra nebo Víkendové siesty. Také seriály pořadů o víně Červený a bílý I. a Červený a bílý II., o pivu Vyvalte sudy (vznikla z něj kniha Pivo jako křen), o šumivých vínech Bublinky, o lihovinách a destilátech Palírna (všechny získaly ocenění na mezinárodním festivalu gastronomických pořadů Znojemský hrozen a poslechnout si je můžete v našem audio archivu).
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany odměnil v prosinci 2015 můj dokument Poslepu Cenou za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení v rozhlasové kategorii. Dokument získal I. místo.
Miluju svou rodinu (dceru, která už kráčí v mých stopách, nejvíc), místo, kde žiju (kousek od Máchova jezera), miluju Prahu, svou práci, mám ráda své přátele a dobré lidi všeobecně, ráda čtu, fotím, procházím se přírodou i městem, často sedávám v divadle (jako dlouholetá porotkyně Cen Thálie), jezdím na kole i bruslích a ráda se směju.
Všechny články
-
Víte, kdo jsou prarodiče vašeho štědrovečerního kapra? Fakta, která jste o symbolu Vánoc nevěděli
Je klasikou našich štědrovečerních talířů, ale co o něm víte?
-
Pozor, aby vám vánoční hvězda ‚nenastydla‘
Transport v teplotách minimálně okolo 15 stupňů Celsia a postupné zvykání na teploty vyšší, domácí. To jsou základní pravidla pro úspěšné pěstování vánoční hvězdy.
-
Soutěž Pochoutkový rok zná autory nejlepších receptů. U diváků bodovaly šlehačkové koule
V pražském Divadle Pod Palmovkou zazněly v sobotu jména výherců, kteří uspěli se svým receptem v letošní soutěži Pochoutkový rok nasladko.
-
Plynové lampy v historickém centru Prahy rozsvěcí během adventu lampář. Tak jako kdysi
Celý rok se plynové lampy v historickém centru Prahy rozsvěcejí automaticky, ale v období adventu je na Karlově mostě ručně rozsvěcí lampář. Každý den až do 23. prosince.
-
Václav Vydra: Koně jsou od přírody připraveni na všechno, i na zimu
Navštívili jsme statek Malčany, kde si koně sami určují svůj denní režim. Jak tady koně připravují na zimu, vysvětlil herec a chovatel koní Václav Vydra.
-
Aby se u nás doma novým pokojovkám dobře dařilo
Před Vánocemi nakupujeme pokojové rostliny, nejen vánoční hvězdy, kaktusy, ale i bramboříky nebo orchideje. Novým rostlinám musíme dopřát patřičnou péči.
-
Netradiční betlémy vystavují ve Velkých Přílepech
Betlém v podobě hodin – kukaček, keramický či barevný perníkový betlém a mnoho dalších vystavují v galerii v domě U Korychů Ve Velkých Přílepech nedaleko Prahy.
-
Kdouloň, kdoulovec nebo konvalinky. Zkuste letos méně tradiční barborky
Na 4. prosince připadá svátek svaté Barbory, kdy chodíme na větvičky třešně a nosíme si je domů jako barborky. Zkuste, zda vám vykvetou také větévky jiných stromů či keřů.
-
Barevný živý plot zdobí zahradu po celý rok
Nevíte si rady, pro které keře se rozhodnout, aby byl živý plot krásný na pohled, zahradu barevně obohatil, oživil ji a zdobil celoročně?
-
Kokedamy a aerária: pokojové rostliny na niti
Pokojové rostliny má doma téměř každý. Ale co kokedamy a aerária? Už jste o nich slyšeli? Nápad, tvořit kokedamy, závěsné mechové koule, pochází z Asie.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »