Výlety, Hobby magazín, Zahrádkářská poradna, Příběhy lidí z našeho kraje, reportáže ze zajímavých akcí a ze života lidí s handicapy a Pochoutkový rok, to je moje současná práce v rozhlase. Je to práce mnohobarevná, obohacující. Seznamuji se s lidmi, kteří něco umějí a vědí, okouzlí mě a já se to okouzlení snažím předat vám, ve svých příspěvcích.
Dlouhá léta jsme se potkávali v denním vysílání, kdysi jsem úspěšně prošla konkurzem na moderátorku Českého rozhlasu a před tím (v roce 1995) konkurzem do komerčního rádia. Původně jsem byla učitelkou (obor jsem vystudovala na UK v Praze).
V minulosti jsem v rozhlase vytvořila seriály různých zaměření: Hudební abecedy, Mikrofóra nebo Víkendové siesty (rozhovory s osobnostmi kultury nebo sportu). Také seriály pořadů o víně Červený a bílý I. a II., o pivu Vyvalte sudy (s Františkem Richterem jsme pak o pivu napsali knihu Pivo jako křen), o šumivých vínech Bublinky, o lihovinách a destilátech Palírna (všechny získaly ocenění na mezinárodním festivalu gastronomických pořadů Znojemský hrozen). Pro Dvojku jsem připravovala a moderovala hudební pořad Polední hrátky.
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany odměnil v roce 2015 můj dokument Poslepu Cenou za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení v rozhlasové kategorii. Dokument získal I. místo.
Miluju svou rodinu, místo, kde žiju (kousek od Máchova jezera), miluju Prahu a náš kraj, svou práci, mám ráda své přátele a dobré lidi obecně. Ráda čtu, fotím, maluju, procházím se přírodou i městem, často sedávám v divadle (jako dlouholetá porotkyně Cen Thálie), jezdím na kole i bruslích a ráda se směju.
Všechny články
-
Přijďte nahlédnout do Království mníšků, zve předseda nejstaršího chovatelského klubu u nás
Celoživotním koníčkem se pro Ladislava Žohu stal chov zvířat. Doma se s manželkou starají o přibližně 250 živočichů, převážně ptáků.
-
Staropražské písničky, dechovka i variace na Smetanu. Na setkání heligonkářů zněly všechny žánry
Ve Společenském domě v Hořovicích na Berounsku se konal 45. ročník festivalu Hořovická heligonka. Sešlo se na něm 29 účinkujících těles z celé republiky.
-
Kdy je cukrový meloun zralý? Napoví vám lahodná vůně
Mámo, táto, koupíme si meloun! Naši potomci, kteří si na něj brousí zuby, mívají většinou na mysli meloun vodní. Stále častěji se ale objevují také melouny cukrové.
-
Choroši slaví úspěch s Výhybkářem
Středočeská kapela Choroši zkouší a koncertuje. Hudebníci také vydali barevný zpěvník a písničky dávají zadarmo k dispozici každému, komu se líbí.
-
Na výlet do tropické přírody uprostřed velkoměsta. Skleník Fata Morgana vám umožní cestu kolem světa
Tropický skleník Fata Morgana v pražské botanické zahradě je moderní stavbou s neobvyklým esovitým půdorysem. Jeho zadní stěnu tvoří povrch skály, do které je zapuštěn.
-
Traktory Svoboda pomáhaly v zemědělství, tahaly čluny na Baťově kanálu a taky zachraňovaly životy
Před 140 lety, 22. března 1882, se ve Dvorech na Nymbursku narodil Václav Svoboda, výrobce nejrozšířenějších traktorů první republiky.
-
Šarka je postrach pěstitelů slivoní. Vsaďte na odrůdu, která se s ní vypořádá
„Jsem si dovolil. Na ukázku. Ze své zahrádky, pár švestiček. Jestli se neurazíte.“ Viktor Hujer tenkrát do školy pravděpodobně nesl některou z tradičních, starších odrůd.
-
Luboš Čech už 30 let sbírá zámky. Do dveří
Je také předsedou Klubu sběratelů kuriozit, který funguje od roku 1965. Založen byl proto, aby sdružil sběratele „menších“ oborů. Ti sbírají třeba zvonky, lyže nebo vtipy.
-
Na Petříně můžete strávit celý den. Narazíte tam na rozhlednu, bludiště, hvězdárnu i parky a zahrady
Na pražském Petříně se můžete procházet zahradami, obdivovat plastiky, dalekohledem hvězdárny pozorovat planety, vystoupat na rozhlednu nebo se bavit v zrcadlovém bludišti.
-
Za romantikou a vzácnými dřevinami do pražských Malešic
Botanická zahrada s romantickými zákoutími, jezírkem, korunovaná bílým zámečkem, se rozkládá na úbočí vrchu Tábor v pražských Malešicích.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »