Josef Klíma opékal špekáčky

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal vyrazili k táboráku. Ten rozdělali u řeky Sázavy pod hradem Český Šternberk. Opékali špekáčky s novinářem, spisovatelem a bývalým moderátorem pořadu Na vlastní oči Josefem Klímou. A během opékání si samozřejmě povídali...

Během pobytu v nádherné přírodě Posázaví se Naďa, Patrik a Pepa bavili o táboření, čundrech, přežití v přírodě i zálesáckých historkách. Josef zavzpomínal na pití čaje z jehličí i na první lásky spojené s přírodou. Dozvíte se také, kde byl vyroben a prodán první špekáček a uslyšíte několik známých trampských písní.

Pokud se chcete i tentokrát k pochoutkovému vaření připojit a udělat si táborák třeba na zahradě, nemusíte shánět ingredience - stačí koupit špekáčky, chléb, horčici a pivo.

Reprízováno 17. července 2011.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...