Josef Klíma opékal špekáčky

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal vyrazili k táboráku. Ten rozdělali u řeky Sázavy pod hradem Český Šternberk. Opékali špekáčky s novinářem, spisovatelem a bývalým moderátorem pořadu Na vlastní oči Josefem Klímou. A během opékání si samozřejmě povídali...

Během pobytu v nádherné přírodě Posázaví se Naďa, Patrik a Pepa bavili o táboření, čundrech, přežití v přírodě i zálesáckých historkách. Josef zavzpomínal na pití čaje z jehličí i na první lásky spojené s přírodou. Dozvíte se také, kde byl vyroben a prodán první špekáček a uslyšíte několik známých trampských písní.

Pokud se chcete i tentokrát k pochoutkovému vaření připojit a udělat si táborák třeba na zahradě, nemusíte shánět ingredience - stačí koupit špekáčky, chléb, horčici a pivo.

Reprízováno 17. července 2011.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.