K porážce Slavie v Edenu potřebovala Mladá Boleslav 10 pokusů

15. září 2013

Fotbalisty Mladé Boleslavi nezastavila v Gambrinus lize ani reprezentační přestávka. Bodovali totiž už v šestém utkání po sobě. V 8. kole porazili Slavii na jejím hřišti vysoko 4:0. A pro středočeský tým to bylo první ligové vítězství nad sešívanými v Praze. Povedlo se jim to až v desátém utkání.

„Hlavně ve šprýmu jsme si říkali, že na Slavii určitě vyhrajeme, když jsme tu nikdy předtím nevyhráli. Ale v Edenu jsme zvítězili nad Bohemkou, tak jsme věřili, že na to dokážeme navázat. Jsem rád, že jsme tuhle šňůru protrhli,“ těší Jana Chramostu, který dokončil triumf svého týmu posledním gólem.

Mladá Boleslav byla favoritem zápasu, její forma je v aktuální sezóně o hodně lepší než u Slavie, které se navíc v posledních dvou letech nedaří a vytrácí se z postavení mezi nejlepšími českými celky. I tak je ale utkání proti sešívaným pro ostatní týmy stále určitým způsobem prestižní.

„Motivace na Slavii není problém, protože ať jsou v tabulce tam, kde jsou, je to pořád tým, který má jméno, má tradici i historii. Jeli jsme sem určitě s respektem,“ říká Jan Chramosta.

A mužstvo varoval i trenér Ladislav Minář. O tom, že v Praze Boleslav ještě nad Slavií nikdy nevyhrála, ale nemluvil.

„Ne, tohle jsem jim nepřipomínal, i když jsem někde zaregistroval, že to takhle bylo. Spíš jsem hráčům připomínal to, že Slavia půjde do utkání s velkou vervou a bude chtít odčinit výpadek, který tu měla s Teplicemi,“ upřesňuje Minář.

„Nabádal jsem je proto, že tohle utkání bude velice těžké, bude to hodně o obětavosti a soubojích, protože to jsem od Slavie čekal. A říkal jsem jim, že pokud se tomu nepřizpůsobíme, budeme mít problémy, a taky jsme je v první fázi měli.“

Jenže problémy nebyly velké. Slavia neměla žádnou vyloženou šanci, Boleslav se uklidnila gólem Štohanzla chvíli po půlhodině hry, a když dostal v úplném závěru prvního poločasu červenou kartu domácí gólman Hrubeš, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

autoři: tej , mva
Spustit audio