Kam na výlet o víkendu. Tipy na zajímavé akce ve středních Čechách

Užijte si pestrý letní víkend a vyrazte na zámek Loučeň za Robinem Hoodem, poslechnout si folkovou muziku do Michalovic nebo si užít pohádkové dopoledne v Mnichově Hradišti. Přečtěte si všechny naše tipy.

Sobota s Robinem Hoodem, šermíři a kejklíři nebo písničkářem Pavlem Dobešem

Na zámku Loučeň se od soboty usadí Robin Hood se svou družinou. Celé rodiny můžou prožít velké dobrodružství v zámeckém parku, který se přemění v Sherwoodský les. Děti budou plnit zbojnické úkoly, pomáhat Robinovi a jeho rodině v boji se zlým šerifem, zhlédnou scénky z dávných dob v zámeckém amfiteátru a navštíví zbojnické ležení. A to celý srpen každé úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Park s labyrinty je v sobotu otevřený od deváté dopoledne do deváté večer.

Zámek ve Zruči nad Sázavou hostí už 20. ročník Historických slavností. V zámeckém parku je připravený dobový jarmark, hudba, šermíři, kejklíři nebo střelci. Zabavit se tam můžete mezi desátou až devatenáctou hodinou.

Letní scéna Michalovická putna v Michalovicích přivítá folkového písničkáře Pavla Dobeše, který zahraje za brilantního kytarového doprovodu dlouholetého spoluhráče Tomáše Kotrby. Koncert začíná v 7 večer.

V neděli do vodáckého muzea i na loutkové představení

Na zámku v Mnichově Hradišti mají nedělní pohádkové dopoledne s podtitulem „Za pověstmi Českého ráje a Pojizeří“. Od 10:15 dopoledne tam začínají dětské prohlídky s průvodkyní v dobovém kostýmu. A v 11:30 se přidá loutkové představení v zahradě.

To ve Zruči nad Sázavou můžete navštívit vodácké muzeum v areálu Zručského dvora. Jenom pár kroků od zámku najdete interaktivní prohlídku historických i moderních lodí a kajaků, model řeky s bezpečným a nebezpečným jezem, laminovací dílna s mluvící figurínou, historické vodácké tábořiště nebo koutek s raftem, který se dá nafouknout elektrickou nebo manuální pumpou. Až do konce září je otevřeno každý den od 9 do 17 hodin.

Ve Vodáckém muzeu jsou lodě všude kolem

A v Kouřimi promítá Kinematograf bratří Čadíků. Na programu je český film Na střeše. Poznáte nevraživého profesora Rypara v podání Aloise Švehlíka, který poskytne dočasné útočiště mladému Vietnamci Songovi. Uvidíte, jak se poperou se sdílením jednoho prostoru a jak vzájemně ovlivní své životy. Promítání začíná v půl desáté večer a vstupné je dobrovolné.