Kapacita základních škol ve středních Čechách nám začíná kolabovat, říká radní Středočeského kraje

2. srpen 2022

Hostem pořadu K věci byl Milan Vácha, radní Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu a starosta Psár ze Starostů a nezávislých.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem přiblížil Milan Vácha současné problémy s kapacitou škol na území Středočeského kraje, kolik míst v nich by bylo potřeba s výhledem do budoucnosti, a kolik se zatím přihlásilo do škol dětí ukrajinských uprchlíků.

"Zejména Praha, Praha-západ, Praha-východ jsou místa, kde vznikla velkou výstavbou nedostatečná kapacita infrastruktury. To znamená, že když si přepočítáme obyvatele, tak nám přišlo zhruba 370 až 400 tisíc nových obyvatel a nevybudovali se pro ně nejenom školy, školky, střední školy, ale ani mnohdy voda, kanalizace a speciální školy atd. A bohužel ve školství se nám to vyvalilo jako první. Nedostatečná kapacita základních škol nám teď začíná kolabovat," říká radní.

Poslechněte si celý audiozáznam pořadu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.