Karel Voříšek připravil jahodovou polévku s lesním ovocem a nočky z mascarpone

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Naďa Konvalinková, Patrik Rozehnal a Karel Voříšek

V kuchyni Pochoutek se objevil moderátor zpráv Karel Voříšek. Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal s ním připravili studenou jahodovou polévku s lesním ovocem a nočky z mascarpone.

Během míchání polévky si povídali o tom, proč miluje Karel jahody, jestli byl někdy na jejich samosběru a také o tom, kolik druhů jahod je. Navíc se Naďa s Patrikem zeptali na první zkušenosti s moderováním, oblíbené jídla a vyzkoušeli Karla Voříška ze znalostí gastronomie.

Studená jahodová polévka:
400 g odstopkovaných jahod, 100 g směsi borůvek, malin nebo ostružin, 3 mátové lístky + další na ozdobení, 2 lžičky vanilkového extraktu, 4 lžíce medu, 100 ml pomerančové šťávy, 1 lžička citronové šťávy, 1 lžička limetové šťávy, a kelímek mascarpone

Postup:
Pokrájíme asi 300 g jahod, vložíme je do hrnce, podlijeme pár lžícemi vody, přidáme vanilkový extrakt, tři lístky máty a přivedeme k varu. Potom plotýnku vypneme a necháme směs vychladnout.

Studená jahodová polévka s lesním ovocem a nočky z mascarpone

Později směs rozmixujeme s medem a citrusovými šťávami dohladka. Pak přidáme zbývající čerstvé ovoce (nějaké si odložíme na ozdobení) a ještě několika pulzy prosekáme nahrubo. Rozdělíme do čtyř skleniček nebo misek a ozdobíme odloženým ovocem a mátou.

Nakonec si z mascarpone vykrojíme lžičkou nočky a vložíme navrch do polévky.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.