Kavárna Potmě otevřela dveře návštěvníkům na pražském Výstavišti

26. září 2021, aktualizováno
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Otevírací doba a nabídka nápojů

Autentický zážitek v plně zatemněném prostoru a ničím nerušené vychutnání si kávy či dalších nápojů, které vám připraví zrakově postižený personál. Tak vypadá návštěva Kavárny Potmě, která opět otevřela dveře návštěvníkům, tentokrát na Výstavišti v pražských Holešovicích.

Svou návštěvou přispějete na pomoc těžce zrakově postiženým dětem i dospělým. Kromě toho si, jako každý rok, odnesete jako vzpomínku na čas strávený potmě i hrneček s logem Světlušky.

V Praze na Výstavišti kavárna pohostí návštěvníky do 30. 9. (do 26. 9. je součástí festivalu Svět knihy).

Kdy má Kavárna Potmě otevřeno?

  1. 9. v čase 9:30 - 15:00 hodin (v rámci festivalu Svět knihy)
  2. - 30. 9. v čase 10:00 - 19:00 hodin

Nejen pro sportovce připojujeme ještě jednu pozvánku. Noční běh pro Světlušku se bude konat ve čtvrtek 30.9. Jubilejní 10. ročník startuje ve Stromovce ve 20 hodin. Běžci budou mít na výběr z kratšího (2,8 km), nebo delšího (4,5 km) okruhu.

Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Před startem vystoupí umělecké duo Bratři v tričku, bubeníci a zpěvák Michal Hrůza. Součástí vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a buď běžecká čelenka nebo čelovka.

Podrobnosti najdete na webu Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.