Kde si myslí, že byl upálen Jan Hus prozradí Vlastmil Vondruška

6. červenec 2018
Tandem

Byl Jan Hus upálen na břehu Rýna, nebo na břehu Bodamského jezera? A co nového čeká Oldřicha z Chlumu, prozradí Vlastimil Vondruška

Hostem Jana Rosáka byl historik, publicista a oblíbený spisovatel Vlastimil Vondruška. A jestli máte rádi jeho historické detektivky, poslechněte si zajímavosti o zatím poslední vydané knize Dračí náhrdelník, kde je hlavním vyšetřovatelem známý Oldřich z Chlumu. Dále uslyšíte, kde byl vlastně mistr Jan Hus upálen, případně co podstatného se stalo v roce 1925 v souvislosti s postavou mistra Jana Husa. Dozvíte se též, zda Vlastimil Vondruška sám navštěvuje knihovny v rámci vlastního studia.

autor: Jan Rosák
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.