Kdy poslat děti poprvé na tábor a jak je na něj připravit?

Letní prázdniny jsou dlouhé, a tak často kromě společné rodinné dovolené plánujeme poslat své ratolesti někam na tábor. V jakém věku to poprvé udělat a jak na to dítě připravit, o tom jsme si povídali s psychoterapeutem Mgr. Janem Kulhánkem z pražské Psychoterapie Anděl.

Dozvěděli jste se, podle čeho byste tábor pro své dítě měli vybírat, a kde všude můžete nabídku letních táborů hledat. Řeč byla o tom, do jaké míry by mělo být dítě samostatné, než ho na tábor poprvé pošlete a v čem konkrétně může být tábor pro dítě prospěšný.

Poradili jsme, co dělat, když máte obavy, zda bude tábor dobře zajištěný a jestli jsou jeho vedoucí řádní lidé s kladným vztahem k dětem. A také jsme si řekli, co by o vašem dítěti měli táboroví vedoucí vědět.

A zmínili jsme se i vhodnosti dávat s sebou dítěti na tábor mobilní telefon či o tom, zda by vás mělo stresovat, když dítě píše z tábora srdceryvné dopisy, že se tam nemá dobře.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.