Kladenští Rytíři chtějí na Slavii zlepšit produktivitu a bodovat

19. leden 2014

Kladenští hokejisté to nemají do pražské O2 arény zase až tak daleko, ale protože jejich duel čtyřicátého extraligového kola se Slávií začíná už v 15 hodin, spíše než o důkladném nedělním obědě přemýšlejí teď Rytíři z Kladna o tom, jak uspět ve zmíněném utkání.

„Bude to těžké, ale Slavia taky teď nehraje dobře. Věřím, že tam vyhrajeme,“ zkouší být optimistou útočník Michal Dragoun. K zisku bodů je ale zapotřebí vyvodit patřičné morální ponaučení z pátečního zápasu v Chomutově.

„Mohli jsme prokázat větší odvahu v osobních soubojích. Tam jsem viděl, kromě střelecké potence, největší rezervy,“ upozorňuje asistent trenéra Josef Zajíc. Je toho určitě víc, co si mohou kladenští vyčítat na startu poslední čtvrtiny základní části soutěže.

Brankář Jan Chábera připomíná třeba přílišnou pasivitu v těch utkáních, ve kterých už se body zdály být na dosah ruky. „V pár zápasech jsme vedli, ale závěr jsme pokazili. Z toho člověk dobrou náladu nemá, ale mám doma rodinu a dost práce. Takže přijdu domu a lehnu.“

Což je asi nejlepší návod na to, aby byl hráč duševně fit před dalším zápasem. Zdalipak kladenský gólman studuje před spaním životopisy soupeřových střelců a přemýšlí o tom, s jakou kulišárnou se asi ten či onen vytasí?

Čtěte také

„To ne, to bych nedělal nic jinýho. Takhle to nezkoumám. Samozřejmě na ledě, když na mě jede, tak se podívám, jestli je to pravák nebo levák. Tak nějak tuším, co by mohl udělat a podle toho jednám.“

Ať už dnes bude hájit kladenskou branku kdokoliv, určitě si dá bedlivý pozor především na Jaroslava Bednáře. Se střeleckou muškou ostatních slávistů už to zdaleka tak slavné není. A promítá se to i v přesilovkách, které červenobílí borci marně trénují.

„Zápas je něco jiného než trénink. Shrnul bych to do celkové produktivity, nejenom přesilovky,“ stručně komentuje největší hokejový neduh slávistů v této sezóně obránce Pavel Kolařík. Kdo koho dnes překvapí, to se ukáže v pražské O2 aréně po patnácté hodině.

autoři: apr , Vojtěch Bureš
Spustit audio