Klára Nademlýnská usmažila jarní asijské rýžové závitky plněné zeleninou a houbami

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Klára Nademlýnská před mikrofonem

V rozhlasové kuchyni se objevila známá módní návrhářka Klára Nademlýnská. Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal s ní usmažili jarní asijské rýžové závitky plněné zeleninou a houbami.

Povídali si i o tom, jaká jídla se jí v krejčovském salonu, proč Klára vozí z Paříže švadlenám čokoládu, jak se na veletrhu nakupují látky a jestli se obyčejné špendlíky dočkali nějakého vylepšení.

Redaktorka Markéta Sokolová vám prozradila, jak se nakládá s rýžovým těstem a jaké další produkty z rýže se vyrábí do kuchyně.

Jarní asijské rýžové závitky:
2 lžíce sójové omáčky, 1 lžíce vývaru, 1 lžička krupicového cukru, olej, několik sušených hub šitake, ½ červené papriky, ½ zelené papriky, ½ žluté papriky, 1 mrkev, 4 menší placky z rýžového těsta, 1 vejce, 2 hrsti klíčků, sůl a čerstvě mletý pepř

Postup:
V misce promíchejte sójovou omáčku, vývar a cukr a dejte stranou. V pánvi rozehřejte trochu oleje a za stálého míchání na něm osmahněte předem namočené a nakrájené houby a nakrájenou zeleninu. Zakápněte omáčkou, osolte a opepřete.

Okraje zvláčnělých rýžových placiček, které jsme předtím krátce namočili do teplé vody, potřete vajíčkem. Rozprostřete na ně zeleninu, ne zcela k okrajům, a přidejte klíčky. Dva okraje přeložte přes náplň a zaviňte rolku.

Postupně smažte ve vysoké vrstvě dobře rozehřátého oleje tři až čtyři minuty, až budou závitky zlaté a křupavé. Podávejte s různými omáčkami k namáčení.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...