Klára Nademlýnská usmažila jarní asijské rýžové závitky plněné zeleninou a houbami

V rozhlasové kuchyni se objevila známá módní návrhářka Klára Nademlýnská. Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal s ní usmažili jarní asijské rýžové závitky plněné zeleninou a houbami.

Povídali si i o tom, jaká jídla se jí v krejčovském salonu, proč Klára vozí z Paříže švadlenám čokoládu, jak se na veletrhu nakupují látky a jestli se obyčejné špendlíky dočkali nějakého vylepšení.

Redaktorka Markéta Sokolová vám prozradila, jak se nakládá s rýžovým těstem a jaké další produkty z rýže se vyrábí do kuchyně.

Jarní asijské rýžové závitky:
2 lžíce sójové omáčky, 1 lžíce vývaru, 1 lžička krupicového cukru, olej, několik sušených hub šitake, ½ červené papriky, ½ zelené papriky, ½ žluté papriky, 1 mrkev, 4 menší placky z rýžového těsta, 1 vejce, 2 hrsti klíčků, sůl a čerstvě mletý pepř

Postup:
V misce promíchejte sójovou omáčku, vývar a cukr a dejte stranou. V pánvi rozehřejte trochu oleje a za stálého míchání na něm osmahněte předem namočené a nakrájené houby a nakrájenou zeleninu. Zakápněte omáčkou, osolte a opepřete.

Okraje zvláčnělých rýžových placiček, které jsme předtím krátce namočili do teplé vody, potřete vajíčkem. Rozprostřete na ně zeleninu, ne zcela k okrajům, a přidejte klíčky. Dva okraje přeložte přes náplň a zaviňte rolku.

Postupně smažte ve vysoké vrstvě dobře rozehřátého oleje tři až čtyři minuty, až budou závitky zlaté a křupavé. Podávejte s různými omáčkami k namáčení.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.