Kočky si o atraktivnosti hraček rozhodují samy. Někdy je potěší jen účtenka

4. srpen 2022

Výrobci a po nich i prodejci se předhánějí v nabídce krmiv, potravinových doplňků, steliv, pelíšků a taky hraček pro kočičí miláčky. A právě proto, že kočky (stejně jako kocoury nebo koťata) milujeme, neváháme utratit i dost značné sumy za různá hejblátka a hračky. Někdy je z toho i velké zklamání, když poměrně nákladná hračka zůstane bez povšimnutí.

Čtěte také

Klára Nevečeřalová, která se chováním koček dlouhodobě zabývá, má pro kočkomily lehce úsměvnou radu: „Nakupte hromadu hraček, ale nezapomeňte si u pokladny vzít účtenku, to bude nejmilejší hračka vaší kočky.“ Hned za ní bude následovat krabice, do které si kočka může vlézt a pak z ní „bafat“ na kolemjdoucí.

Ale teď vážně – v obchodech toho najdete spoustu, od úplných hloupostí až po kvalitní a opravdu zábavné hračky. Ale co je co, to musí rozhodnout vaše kočka. Je to hodně individuální, záleží na plemeni, věku, pohlaví i povaze. Obecně lze říci, že kočky dávají přednost hračkám, které se hýbou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.