Kopřiva roste všude a její účinky jsou k nezaplacení

Bylinky jsou opravdu mocné čarodějky, to lidé vědí už tisíce let. Celé jaro i léto je můžeme užívat čerstvé a nechat na sebe působit jejich blahodárné účinky. Třeba obyčejná kopřiva dvoudomá je toho důkazem.

I když se dá zpracovat kořen i kmen, nejpoužívanější jsou její listy. Pití čaje z listů kopřivy působí jako skvělý čistič krve, pomáhá také při cukrovce a dodává tělu železo i hořčík. Je také velmi účinný při dně, otocích nebo křečových žilách. Zapomenout nesmíme ani na to, že kopřiva přináší životní elán, energii a krásu. A to my ženy oceníme nejvíc.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...