Které pokojovky se hodí do kuchyně

19. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z kvetoucích pokojovek můžeme v kuchyni zkusit pěstovat africkou fialku

I kuchyň se může zazelenat pokojovými rostlinami. Záleží ovšem na jejích rozměrech. V malé kuchyni se často střídají teploty a vlhkost, listům pokojovek nesvědčí ani mastný film, pocházející z vaření. A tak musíme pečlivě vybírat.

V malé kuchyni lze pěstovat odolné a nenáročné pokojové rostliny, anebo ty, které ‚čistí vzduch‘: kořenokvětku, zelenec, potos, toulitku, břečťan, tenuru, šplhovnici, převislý starček, gloxínii, pepřinec. Ve větším prostoru už téměř vše, ale vzdát bychom se měli choulostivých pokojovek (teplomilné orchideje, kapradiny s jemnými listy). Z kvetoucích lze dát do kuchyně africké fialky, broválie, gerbery nebo ozdobné papričky. Co bylinky v kuchyni? Je tam pro jejich pěstování vhodné klima? OdpovídáIvan Dvořák z časopisu Zahrádkář.

„I když na fotkách často vídáme kuchyně s květináči bylinek, já si myslím, že místo pro ně je za oknem. Zvenku. Tedy pokud to roční období a teploty dovolují. Mezi bylinkami a kořením, pěstovanými v bytě a za oknem, je dost velký rozdíl. Ty zpoza okna jsou sice tužší, ale také výrazně aromatičtější. Doma – bez sluníčka – nevytvoří tolik aromatických látek, takže se jich do pokrmů musí dát víc.

V kuchyni můžete zkusit pěstovat pepřinec

Když je máte trvale vevnitř, vydrží jen na několik jídel. To, co z bylinek zbylo, přesaďte do nové zeminy, po přihnojení přesuňte na regeneraci do zahrady nebo na balkon. Když budete ‚točit‘ dva tři květináče od jedné bylinky, nebude vám nikdy chybět. A kdybyste měli úrodu velikou, můžete bylinky usušit nebo zamrazit.

Vytrvalé druhy na podzim nevyhazujte, uložte je někde v chladu, a po několika týdnech je můžete rychlit. Zejména pažitku, listové petržele, ale i meduňku, šalvěj, mátu. O rychlení natí jsme hovořili někdy před Velikonocemi.“

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?