Kuchaři a číšníci ze Stochova přivezli ze soutěže medaile. Své umění předvedou i v rámci Dne otevřených dveří

17. říjen 2018 12:24

Budoucí kuchaři a číšníci ze Stochova na Kladensku mají velký důvod k radosti. Z Prahy si přivezli stříbrné a bronzové medaile. Žáci Střední školy služeb a řemesel uspěli ve finále 6. ročníku Makro - kuchařského pětiboje. Budoucí zaměstnavatelé se o ně teď nejspíš poperou.

Poháry z různých soutěží si přivezli už i klempíři, kadeřnice nebo instalatéři ze stochovského učiliště. I tentokrát měla ředitelka školy Jaroslava Pichová velký důvod k radosti. „Naše škola se do finále probojovala ze 30 škol a dostali jsme se mezi 5 nejlepších v republice. Už to bylo úspěch. Byli jsme tam naprostí nováčkové a máme obrovskou radost. Kluci přijeli nadšení a říkali, ře příští rok skončí ještě lépe,“ vzpomíná ředitelka

Jak moc náročný je ten trénink? „Vzhledem k tomu, že jste trénovali několik týdnů 3 až 4 dny v týdnu, tak to bylo náročné,“ dodává Martina Štiková, která vyučuje stolničení a mladé kuchaře.  

Na nácvik kuchařských dovedností dohlíží Michal Kemr. „Součástí soutěže byl pětiboj: krájení cibule a pórku, brambor na kostičky 8x8 milimetrů, vykostění kuřete a filetování pstruha,“ vyjmenovává jednotlivé disciplíny.

„Stříbrný“ Honza Krško připravil na soutěži kuře. „Dělám ho často, takže už vím kam říznout,“ říká s úsměvem.

Jediná dívka mezi kuchaři, Kristýna Tomanová, byla šéfkou kuchařského týmu. “Je to těžké, chlapi moc neposlouchají, musela jsem si získat jejich respekt,“ hodnotí své kolegy.

A pokud byste chtěli ochutnat něco z kuchyně stochovských číšníků a kuchařů, budete mít příležitost 2. a 3. listopadu, kdy škola pořádá Den otevřených dveří. „Naše kuchaře tam uvidíte přímo v akci a navíc to bude spojené s výročím 100 let naší republiky, takže i kuchaři budou ladění do prvorepublikového hávu a budou se věnovat i pokrmům z té doby,“ zve zájemce ředitelka školy.

Spustit audio