Kultura v karanténě. Ruší se Kutnohorské Stříbření, Porta v Řevnicích, Tuchlovická pouť i Hrnčířské trhy v Berouně

Porta 2019 v Řevnicích

Kvůli vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s nákazou onemocněním COVID-19 jsou v kraji zavřená kulturní zařízení a organizátoři také ruší nebo přesouvají plánované akce. Přinášíme vám informace o některých změnách. Pokud víte ze svého okolí o dalších zrušených zejména tradičních akcích, dejte nám to vědět a my informace zveřejníme.  

Řevnice

Pořadatelé rozhodli o zrušení festivalu folkové, country a trampské muziky Porta, jehož finále plánovali na 26. až 28. 6.v Řevnicích v okrese Praha-západ. Porota vybere 14 finalistů pomocí nahrávek a vítěz dostane možnost natočit písničku ve studiu.

Beroun 

Tradiční Jarní hrnčířské trhy v Berouně v termínu 2.-3.5. nebudou. Jak uvádějí pořadatelé na svých internetových stránkách, trhy přesunuli do podzimního termínu 12. a 13. 9.

XVI. ročník Festivalu muzejních nocí

Původně měl festival začít 15. 5. v Českých Budějovicích a pokračovat až do 13. 6. po celé republice. Asociace muzeí  České republiky, z.s. ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR rozhodla o přesunutí akce na termín 10.10.-14.11.2020.

Noc s Andersenem – v knihovnách po celém Česku, původně plánovaná na 27. 3., se podle organizátorů neuskuteční ani v uvažovaném náhradním květnovém termínu.

Benešov

V Benešově zrušili organizátoři Benešovské čarodějnice, Prvomájové oslavy a Benešovský jarmark. Odkládá se také zahájení provozu tzv. ekovláčku, který vozil turisty z Benešova na zámek Konopiště (kde je také odloženo zahájení letošní návštěvnické sezony).

Kladno

Druhý ročník Mezinárodního festivalu loutkového divadla AMPLION, původně plánovaný na konec března, se přesouvá na 11.-13. 9.

Koncert Tomáše Kluse v Kladně, který se měl uskutečnit 20. 3., byl přeložený na 11. 9.

Koncert Dana Bárty & Illustratosphere v Městském divadlo Kladno organizátoři přeložili z 26. 3. na 1. 6. od 19.00.

Beseda cestovatele a spisovatele Ladislava Zibury, která se měla v kině Sokol v Kladně uskutečnit v dubnu, je přeložena na 10. 12.

Kutná Hora

Královské stříbření v Kutné Hoře, které bylo naplánováno od 20. 6., se letos nekoná.

Liteň (Berounsko)

Liteňské hornové dny včetně koncertu LESNÍ ROH NA ZÁMKU – Radek Baborák a jeho hosté, které se měly uskutečnit v původním termínu 17.-19. 6., jsou zrušené. O náhradním termínu přehlídky i koncertu budou pořadatelé informovat. Fotografické kurzy s Tono Stanem se přesouvají z června na začátek září.

Mělník

Až do odvolání jsou zrušeny pravidelné sobotní Mělnické trhy.

Ruší se i další akce: Velikonoční jarmark (4. 4.), Vinná noc (25. 4.), Oslavy konce 2. světové války (10. 5.), Mělnický Vrkoč (5.-7. 6.) a Pivní festival (16. 5.).

Tuchlovice

XXVII. ročník středočeského folklorního festivalu se v termínu 3.-5. 5. v Tuchlovicích a v Novém Strašecí neuskuteční.

Případné tipy na změny termínů akcí nebo informace o jejich zrušení posílejte na region@rozhlas.cz