Kvůli koronaviru pořadatelé ruší i festivaly klasické hudby. V Příbrami bude až za rok, v Kutné Hoře jednají o novém termínu

16. duben 2020

Pořadatelé zrušili letošní Hudební festival Antonína Dvořáka v Příbrami. Kvůli pandemii koronaviru ho odložili na příští rok, nový termín zahájení 52. ročníku je 20. dubna 2021. To pořadatelé Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora zatím jednají o přesunu koncertů z června na konec srpna.

Hudební festival Antonína Dvořáka měl od konce letošního dubna do začátku června nabídnout 15 klasických koncertů, dvě operní představení pro děti či sérii vystoupení pod otevřeným nebem. Ještě na začátku koronavirové epidemie pořadatelé doufali, že se aspoň část koncertů odehraje. Nakonec to ale nebude možné.

"Na základě prohlášení vlády ČR k předpokládanému postupu při uvolňování opatření a omezení souvisejících s pandemií koronaviru není možné realizovat ani jeden z naplánovaných koncertů letošního ročníku Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram. S lítostí tak oznamujeme definitivní zrušení letošního ročníku, který přesouváme na příští rok," uvedla jménem organizátorů Radka Svobodová.

Vstupenky za zrušené koncerty budou proplaceny podle pokynů na webu Ticketportal.cz. On-line platby budou automaticky vráceny na účet, z nějž byly uhrazeny. V případě nákupu přes prodejní místa bude možné vrátit vstupenky kdykoliv během dvou měsíců od chvíle, kdy budou tato místa opět otevřena.

Festival v Kutné Hoře by mohl být na konci srpna 

Zatím odložený na letošní srpen je i 13. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora, který měl začít 6. června. „ Zrušení celé akce by bylo pro nás řešením posledním a dosti bolestným. Hledáme tedy v současné době náhradní termín. Zatím se s interprety domlouváme na posledním srpnovém týdnu,“ napsal na internetových stránkách festivalu jeho umělecký ředitel violoncellista Jiří Bárta.

03401696.jpeg

„Nicméně, nikdo z nás dnes nevíme dne ani hodiny. Prosím, zůstaňte s námi a sledujte naše aktualizace. Zázraky se dějí ! Opatrujte se navzájem, buďte dobré mysli, věnujte se jeden druhému, mějte se rádi. A hlavně, zůstaňte zdrávi,“ vzkazuje Jiří Bárta.

autor: Von | zdroj: ČTK
Spustit audio