Kynuté knedlíky s povidly neboli pařené buchty Dagmar Luciakové jsou lehké jako peřinka

Kynuté knedlíky s povidly

Další recept naší soutěže nás ve sváteční den zavedl do Plzně do bytu paní Dagmar Luciakové. Učila nás dělat kynuté knedlíky s povidly vařené v páře na utěrce a sypané perníkem a ořechy. Recept se v její rodině dělá už desítky let, ať už jako dezert nebo hlavní jídlo.

Kynuté knedlíky s povidly

Ingredience:

500 g polohrubé mouky

7 g sušeného droždí

1 špetka soli

1 vejce

200 ml vlažného mléka

50 g nastrouhaných vlašských ořechů

60 nastrouhaného perníku

125 másla

1 lžička rostlinného oleje

6 lžic povidel

Postup:

Do mísy prosejeme mouku, smícháme jí se suchým droždím, přidáme 1 vejce, špetku soli a zalijeme teplým mlékem. Vše uhněteme v robotu. Těsto by mělo být pevné, hladké a voskově lesklé. Dáme ho přikryté kynout na 20 minut.

Mezitím si připravíme přepuštěné máslo – do kastrůlku k máslu přidáme kapku oleje, aby se máslo nepřipálilo  a zahříváme ho do rozpuštění. Když se z másla stane konzistentní hladká hmota, můžeme pro naše účely máslo odstavit.

Vykynuté těsto dáme na vál, rozdělíme na díly (6 – 8 ks), necháme chvilku nakynout. Po té do každé kuličky vytlačíme důlek, vložíme lžíci povidel a zase zpátky zabalíme jako buchty. Opět necháme aspoň 10 minut kynout.

Mezitím si připravíme do kastrolu vodu a pařák, protože se buchty budou vařit v páře.

Na pařák dáme utěrku, položíme knedlík, potřeme ze všech stran rozpuštěným máslem, přidáme další knedlík, zase potřeme, aby se neslepily, a potom přiklopíme pokličkou a 15 minut vaříme v páře.

Po vyjmutí knedlíky zdobíme nastrouhanými ořechy nebo nastrouhaným perníkem a polijeme přepuštěným máslem. Cukr nedáváme, povidla jsou sladká.

Dagmar Luciaková

Přivítala nás v kuchyni plné jídla. Na stole byly domácí tyčinky z listového těsta i šneci, koláčky z majonézového těsta i svíčková s knedlíkem. Kromě toho se nám představil psí člen domácnosti – pražský krysařík, který měl i vlastní fotbalový dres. Paní Luciaková je totiž fanouškem Viktorky Plzeň. Kromě psa ale ještě chová velké pavouky. I s těmi jsme se seznámili, naštěstí jen přes sklo.

Recept na kynuté knedlíky s povidly neboli pařené buchty má od tchyně manžela, ta ho měla od své maminky. Paní Luciaková je vaří už 37 let.

Dagmar Luciaková a Patrik Rozehnal