Léčba včelím bodnutím i medem - tím se zabývá apiterapie

24. červen 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Včely

Med nemusí být jen jako sladidlo, nebo přísada do pokrmů, ale také jako lék. Stejně jako další včelí produkty. Představili jsme si tak zvanou apiterapii.

Co to apiterapie vlastně je, nám vysvětlil předseda Českého svazu včelařů Praha-Řeporyje Vladimír Glaser. Řekl nám, které produkty včel mají léčebné účinky a v čem konkrétně nám mohou pomoci.

Dozvěděli jsme se tak o léčebné síle medu, propolisu, mateří kašičky i včelího jedu.

Med ve sklenici

Řeč byla například o tom, s jakými neduhy nám může pomoci konzumace medu. Zaznělo také, že med je dobrý pro spaní i pro psychickou pohodu. A jistě už jste slyšeli i o medových masážích.

A kromě toho jsme si také řekli, jaké druhy medu existují a poradili jsme, jak med správně uchovávat, aby v něm pokud možno zůstaly všechny prospěšné látky.

Čtěte také

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová