Letní sídlo muzikálové zpěvačky Laďky Kozderkové se nacházelo na Okoři

1. květen 2020

Ve studiu Českého rozhlasu Region uvítal moderátor Pavel Vítek Blanku Kozderkovou a Vlastimilu Bedrnovou, sestru a dceru muzikálové zpěvačky a herečky Laďky Kozderkové.

Společně se svými hosty se Pavel Vítek vydal na Okoř, zamilované místo Laďky Kozderkové. „Klíče od chaty na Okoři dal mé mamince tatínek v porodnici po mém narození,“ vypráví Vlastimila Bedrnová. Poté chatu společnými silami zrekonstruovali, aby se na ni mohla sjíždět celá rodina.

„Chata byla na samotě, měli jsme pouze jedny sousedy, byl tam tak neuvěřitelný genius loci,“ říká Vlastimila Bedrnová. Dnes již chata nestojí, kvůli jejímu stavu se musela nechat zbourat.

Laďka Kozderková, herečka a zpěvačka (26. 6. 1949 až 17. 11. 1986)

Hrad Okoř je již dnes zříceninou, i tak vám podle slov Vlastimily Bedrnové návštěva zabere celý den. „Pokud se vydáte údolím podél Zákolanského potoka, tak dojdete na Budeč, kde najdete nádhernou rotundu,“ dává tip na další sedmikilometrový výlet Blanka Kozderková.

autoři: Pavel Vítek , nwe
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.