Letní sídlo muzikálové zpěvačky Laďky Kozderkové se nacházelo na Okoři

1. květen 2020

Ve studiu Českého rozhlasu Region uvítal moderátor Pavel Vítek Blanku Kozderkovou a Vlastimilu Bedrnovou, sestru a dceru muzikálové zpěvačky a herečky Laďky Kozderkové.

Společně se svými hosty se Pavel Vítek vydal na Okoř, zamilované místo Laďky Kozderkové. „Klíče od chaty na Okoři dal mé mamince tatínek v porodnici po mém narození,“ vypráví Vlastimila Bedrnová. Poté chatu společnými silami zrekonstruovali, aby se na ni mohla sjíždět celá rodina.

„Chata byla na samotě, měli jsme pouze jedny sousedy, byl tam tak neuvěřitelný genius loci,“ říká Vlastimila Bedrnová. Dnes již chata nestojí, kvůli jejímu stavu se musela nechat zbourat.

Laďka Kozderková, herečka a zpěvačka (26. 6. 1949 až 17. 11. 1986)

Hrad Okoř je již dnes zříceninou, i tak vám podle slov Vlastimily Bedrnové návštěva zabere celý den. „Pokud se vydáte údolím podél Zákolanského potoka, tak dojdete na Budeč, kde najdete nádhernou rotundu,“ dává tip na další sedmikilometrový výlet Blanka Kozderková.

autoři: Pavel Vítek , nwe
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?