Léto u vody v Benešově skrápěl déšť

16. srpen 2008

Předposlední zastávka Léta u vody Českého rozhlasu Region byla na bazénu Dukelská v Benešově. Sobotní počasí bylo ve znamení vytrvalého deště, který se výrazně podepsal i na výsledku dalšího pokusu o zápis do české knihy rekordů v počtu najednou pískajících lidí. V Benešově, kam zavítal i moderátor Hobby magazínu Eduard Hrubeš, se do rekordního pokusu zapojilo 22 statečných.

Stále nepokořen tak zůstává rekord z Kutné Hory, kde najednou pískalo 272 lidí. Poslední šanci, jak tento výkon překonat, budete mít v sobotu 23. srpna v Kněžmostě. Právě tam se totiž na svou poslední letošní zastávku chystá tým Léta u vody Českého rozhlasu Region!

autoři: Michal Plšek , Soňa Jindrová , Pavel Kozler
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...