Libečku se říká zelené maggi

28. červen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Libečku se říká zelené maggi. Dá vůni polévce, pozvedne chuť vařených starých brambor

Naše babičky a prababičky ho mívaly snad v každé zahrádce a používaly ho jako koření. Později se libečku začalo říkat zelené maggi. Podle známého tekutého ochucovadla, které bylo uvedené na trh v roce 1886. Ivan Dvořák z časopisu Zahrádkář pokračuje:

„Libeček se dá snadno vypěstovat ze semene, dá se množit i dělením trsů. Vysévá se v březnu, do podzimu narostou plně zimovzdorné rostliny. Vyhovuje mu spíše vlhčí místo, podle obsahu živin narůstá do výšky 60 cm, ale i do metru a výše.

Trpí různými skvrnitostmi, rzivostí. Pokud listy něco napadlo tak, že je proto už nechceme trhat a sušit, odstříháme je, libeček zalijeme a pohnojíme. Narostou další, zdravé listy.

Můj dědeček měl krávu, někdy i volka. Když s nimi někam jel (se zapřáhnutými do vozu, hlavou po směru jízdy), bral si s sebou tu nejdelší nať z libečku na odhánění hmyzu. Fungovala prý nejen jako plácačka, ale i jako repelent.“

Spustit audio