Liberec nasázel Mladé Boleslavi sedm branek, Kladno potřetí porazilo Litvínov

27. prosinec 2022 06:40

Hokejisté Liberce vyhráli v 31. kole extraligy na ledě Mladé Boleslavi 7:3 a uspěli ve třetím z posledních čtyř utkání. První prosincové vítězství zaznamenalo Kladno, které vyhrálo v Litvínově 3:2.

Na první větší šanci si museli diváci v Mladé Boleslavi počkat až do poloviny první třetiny a hned z toho byl gól. Po dobrém tlaku hostů v útočném pásmu se dostal puk zpoza branky až k volnému Adamovi Najmanovi, který otevřel skóre zápasu. Domácí mohli odpovědět bleskově, ale na druhé straně zachránila brankáře Kváču tyč.

Naopak Liberečtí využili i svou druhou šanci, když na 2:0 zvýšil přesnou střelu z mezikruží Birner. Obdobně dobrou mušku měl ale i v první přesilovce Pavel Kousal, který se trefil jako první z domácích. Tygři ale v závěru první části udeřili ještě dvakrát a vykročili za tříbodovou výhrou.

Středočechům se ale podařilo duel zdramatizovat. Na 2:4 snížil v oslabení Beránek, který ulej obráncům a trefil se mezi Kváčovy betony. Stejný hráč se následně mohl prosadit podruhé, jeho střela ale skončila na tyči. Na rozdíl jediného gólu však upravil ve 38. minutě Lantoši.

Místo vyrovnání se ale rychle prosadili hosté, kterým k páté brance pomohl chybující obránce Lintuniemi, kterému za vlastní brankou ujel puk a Dlouhý pohotově překonal brankáře Novotného, který od druhé třetiny nahradil Krošelje.

Tygři pak z kraje třetí třetiny ztrestali i Jeřábkovo vyloučení, když se podruhé v zápase prosadil Faško-Rudáš a vrátil hostům tříbrankový náskok. Severočeši tak bez problémů dovedli zápas do vítězného konce, o jejich poslední gól se postaral Flynn.

Hokejisté Kladna potřetí v extraligové sezoně porazili Litvínov, tentokrát na jeho ledě. Zvítězili poprvé po třech extraligových prohrách. Z Litvínova si odvezli výsledek 3:2. Rozhodující gól dal Tomáš Plekanec, který přitom v závěrečných sekundách musel na ledě sledovat, jak po chybné rozehrávce brankáře Adama Brízgaly litvínovští málem srovnali.“Takováhle chyba se stane asi, ale jiné zápasy nejsme schopni dotáhnou do (vítězného) konce, takže jsem rád, že se k nám tentokrát přiklonilo štěstí,“ oddechl si Tomáš Plekanec.

VÝSLEDKY 31. KOLA HOKEJOVÉ EXTRALIGY

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Chalupa (Jurčík, Zygmunt), 24. Abdul (Zygmunt) - 15. Indrák (Dotchin), 37. M. Procházka (Indrák), 51. Plekanec (Sotnieks, Kubík). Rozhodčí: Hribik, Horák - Frodl, Gerát. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5944.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:7 (1:4, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. P. Kousal (Lintuniemi), 23. M. Beránek, 38. Lantoši (Kotala, Lintuniemi) - 11. A. Najman (Frolík, Ivan), 13. Birner (Filippi, Ivan), 18. Faško-Rudáš (Flynn, Frolík), 19. Ordoš (Kolmann), 39. Dlouhý, 42. Faško-Rudáš (A. Najman, Flynn), 47. Flynn (Melancon, Ivan). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3588.

Mountfield Hradec Králové - HC Motor České Budějovice 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 33. R. Pavlík (Blain, Okuliar) - 23. Percy (Pech, Čachotský), 40. Vopelka (M. Hanzl, Pech), 58. Pech (Dzierkals), 60. Vopelka (Přikryl). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Komárek, Lhotský. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 4402.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 5. Kodýtek (Hrabík). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček - Brejcha, Malý. Vyloučení: 3:9, navíc Bitten (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5370.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Dujsík (Anděl, Olesz), 50. J. Káňa (Ondrušek, J. Knotek), 61. Nahodil (J. Káňa, Ondrušek) - 10. Hyka (Sedlák), 39. Říčka (T. Zeman, Čerešňák). Rozhodčí: Pražák, Kika - Axman, Rampír. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 5139.

autoři: Pavel Petr , red