Lucie Konášová zapekla pravé italské lasagne s ragú bolognese

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Naďa Konvalinková krájí zeleninu, Patrik Rozehnal hovoří Lucií Konášovou

Zapekli jsme si pravé italské lasagne s ragú bolognese a bešamelem. Postarala se o to známá scénáristka seriálu Nemocnice na kraji města - Nové osudy nebo Ordinace v růžové zahradě Lucie Konášová s Naďou Konvalinkovou a Patrikem Rozehnalem.

Povídali jsme si o tom, jestli Lucie někdy chovala slepice, jak se u nich doma ocitlo kůzle, jak se točila pohádka Anděl páně nebo inscenace Vůně vanilky. Dozvěděli jste se, co je to servírování na ruský způsob nebo kolik existuje na světě odrůd brambor.

Ragú bolegnese:
1 mrkev, 1 řapík celeru, cca 50 g pancettty, ale stačí i slušně prorostlá slanina, 1 cibule, 2 stroužky česneku, 1 lžíce másla, 1 lžíce olivového oleje, cca 300 g mletého hovězího, 1 konzerva oloupaných rajčat, trochu masového vývaru, lžíce červeného vína (dá se přidat podle chuti), sůl, bazalka a trochu oregána

Bešamelová omáčka:
máslo, mouka, mléko, čerstvě nastrouhaný muškátový oříšek, sůl

Lasagne:
balíček lasagni, na kostičky nakrájená mozzarella, parmezán a kousky másla

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.