Majitelům psů chybí v Příbrami sáčky na psí exkrementy

16. srpen 2012

Psů ve městech stále přibývá a výjimkou není ani Příbram. Se zvyšujícím počtem čtyřnohých miláčků ale přibývá v ulicích a na trávnících i několik nelibých připomínek jejich existence v podobě exkrementů.

Ty by měli po svých pejscích uklidit jejich majitelé, jenže v současné době právě v Příbrami, pokud je majitel psa slušný a exkrement sebere, musí pak řešit Nerudovskou otázku – kam s ním?

Debatu na toto téma otevřelo několik majitelů a milovníků psů na sociální síti Facebook ve skupině, která sdružuje obyvatele a přátele města Příbram. Mluvilo se hlavně o tom, že majitelé psů mají problém s tím, že na území města chybí sáčky na psí exkrementy. Podle nich je také málo odpadkových košů.

„Sáčky na exkrementy nikde nejsou, takže si nosím svoje igelitové sáčky, ale horší je, že je nemám ani kam vyhodit,“ říká paní Blanka, která je majitelkou dvou malých psů. Na nedostatek odpadkových košů na psí exkrementy si stěžuje i slečna Klára, která říká: „Když jdu z Rynečku směr divadlo, tak žádný koš nepotkám, ani normální ani na psí exkrementy.“

Sáčky na psí exkrementy

Pejskaři si také na Facebooku stěžovali na to, že strážníci městské policie v Příbrami jim v několika případech řekli, že sáčky s exkrementy nepatří do popelnic nebo kontejnerů na komunální odpad a musí být navíc v ekologických sáčcích.

Velitelka příbramské městské policie možnost na toto reagovat odmítla a odkázala nás na tiskového mluvčího příbramské radnice. „Podle informací které mám z Technických služeb, tak mohou použít pejskaři jakýkoli obal, ale ten odpad ať hodí do speciálních košů k tomu určených,“ říká tiskový mluvčí radnice Jiří Kubík.

autor: Radek Ctibor
Spustit audio