Marek Janouch uvařil bramborové taštičky se špenátem a povidly, ochutnávala Chantal Poullain

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Naďa Konvalinková, Marek Janouch a Patrik Rozehnal

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal přihlíželi přípravě bramborových taštiček se špenátem a cibulkou nebo s povidly a perníkem. Naplnil je šéfkuchař Marek Janouch v Lokále u Zavadilů na Praze 4. Vrchní degustátorkou byla herečka Chantal Poullain. Dozvěděli jste se, jak přistupuje k vaření, kdo ji učil vařit a jak často vaří „česky“.


Bramborové taštičky na dva způsoby (plněné špenátem a plněné povidly):

Ingredience
  • 1 kg brambor
  • 2 vejce
  • hrubá mouka
  •  sůl
  •  povidla
  • perník na strouhání
  • máslo
  • voda
  • listový špenát
  • cibulka

Postup:

1. Najemno nakrájíme cibulku, kterou osmahneme na másle. Přidáme nakrájený listový špenát a podusíme. Následně lehce zahustíme a přidáme vajíčka.

Suroviny na taštičky

2. Na hrubším struhadle nastrouháme brambory, aby vynikla jejich chuť. Pokud budeme strouhat najemno, tak při smíchání s moukou chuť brambor zanikne. Přidáme vajíčko (žloutek i bílek), hrubou mouku, dosolíme a těsto vypracujeme. Dobré těsto poznáme podle toho, že by se nemělo lepit.

3. Těsto vyválíme a pomocí formičky/hrníčku/skleničky vykrojíme kolečko, doprostřed kterého dáme povidla (povidla můžeme smíchat také s rumem) nebo připravený špenát a taštičku spojíme.

4. Těsto nenecháváme odležet, aby nám nezřídlo. Než se nám uvaří voda, tak jej můžeme dát do chladu. Taštičky dáme do vroucí osolené vody a vaříme přibližně 4 až 5 minut. Záleží na tloušťce těsta. Při vaření si dáváme pozor, aby se nám taštičky nepřilepily ke dnu a nepřipálily. Snažíme se je proto odlepovat.

Špenátové taštičky

5. Špenátové taštičky servírujeme s dozlatova osmaženou cibulkou na másle.

6. Taštičky s povidly můžeme podávat nejen jako sladké hlavní jídlo, ale také chutný dezert.

Marek Janouch

Kuchařem se vyučil ve SOU Klánovice. Profesní kariéru začal v jedné restauraci v Praze 3-Žižkově. Od roku 1998 pracuje v síti restaurací a v roce 2009 se stal šéfkuchařem v Lokále v Dlouhé.

Marek Janouch při vaření

Má rád každé jídlo, které je dobré, ale nejvíce si pochutná na domácí kuchyni. Samozřejmě má rád i jiné kuchyně než jen tu českou. Pochutná si na výtečných těstovinách nebo zajde na dobrý steak. Při vaření se drží hesla: „Každé jídlo má svůj čas a není potřeba s ničím spěchat“.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.