Markéta Hrubešová připravila králičí filety na šalvěji

Herečka Markéta Hrubešová se přišla ukázat do Pochoutek jako kuchařka. Vařit umí, dokazovala to i v televizi. Připravila svůj oblíbený recept - králičí filety na šalvěji.

Během smažení a podlévání vínem si povídali o tom, jak se k vaření dostala, proč vydala kuchařku, jak sama s mužem fotila jídla do knížky a v čem byl největší problém. Markéta Vejvodová prozradila ve své reportáži něco o tajemné bylince zvané šalvěj.

Králičí filety na šalvěji:
2 králičí filety, 150 ml bílého suchého vína, 1 lžíce dijonské hořčice, hrst nasekané šalvěje, hrst nasekané hladké petržele, malá větvička rozmarýnu, olivový olej, sůl, pepř

Postup:
Z králičího hřbetu vykrojte ostrým nožem dva filety. Maso opečte dozlatova na olivovém oleji. Okořeňte, přidejte víno, hořčici, šalvěj a rozmarýn. Dobře promíchejte a vařte na mírném plamenu asi 15 minut. Občas maso obraťte. Nakonec přidejte hladkou petržel. Servírujte nejlépe s těstovinami.

Reprízováno 16. listopadu 2013.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.