Martin Preiss uvařil thajské krevety s kokosovým mlékem a citronovou trávou

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Naďa Konvalinková, Patrik Rozehnal a Martin Preiss

Do rozhlasové kuchyně přišel vařit herec a příležitostný moderátor Martin Preiss. Miluje cestování, a proto nám přivezl recept až z Asie. Uvařil thajské krevety s kokosovým mlékem a citronovou trávou.

Během vaření jsme se slovem plavili mezi thajskými ostrovy, kolem břehů Kuby nebo Řecka. Dozvěděli jste se, jestli Martin rád ochutnává, co mu vařila jeho maminka Jana Preissová a co říkali rodiče rozhodnutí, že bude hercem.

Thajské krevety s kokosovým mlékem:
velký balíček loupaných krevet, stonek citronové trávy, konzerva kokosového mléka, balíček zelené kari pasty, trochu citronového pepře, olivový olej, jedna menší brokolice, jasmínová rýže

Thajské krevety s kokosovým mlékem a citronovou trávou - detail

Postup:
Připrávíme si krevety (zbavíme je střívek a propláchneme), brokolici nalámeme na růžičky, nasekáme citronovou trávu, uvaříme rýži, na pánvi rozpálíme olej. Na pánev hodíme borokolici, orestujeme ji až změkne. Přidáme krevety, kari pastu, citronovou trávu a citronový pepř. Podusíme do měkka, přidáme kokosové mléko a necháme probublat, poté odstavíme. Podáváme s jasmínovou rýží.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.