Máte problémy se štítnou žlázou?

Víte, co všechno vám může způsobit špatně fungující štítná žláza?

Špatně fungující štítná žláza může být například zdrojem únavy nebo třeba špatné nálady a malé výkonnosti. O tom, jaké další příznaky může onemocnění štítné žlázy mít, jsme si v dopolední poradně povídali s primářem kliniky endokrinologie a metabolismu Všebecné fakultní nemocnice v Praze MUDr. Petrem Suchardou.

Dozvěděli jste se, k čemu štítná žláza v našem těle slouží, co může být příčinou jejího špatného fungování a jaká vyšetření nás v případě problémů se štítnou žlázou čekají.

Hovořilo se i o tom, v jakém věku se obvykle špatné fungování štítné žlázy u člověka projeví a jestli tímto problémem trpí více muži, nebo ženy.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.