Máte problémy se žlučníkem?

Je docela snadné se jim vyhnout.

Každou chvíli od někoho slyšíte, že byste neměli jíst příliš tučná jídla - mimo jiné i proto, abyste si nezadělali na problémy se žlučníkem. Ty totiž dokáží člověka nepříjemně potrápit.

O problémech se žlučníkem jsme si v dopolední lékařské poradně povídali s doktorkou Renatou Šroubkovou z Gastroenterologického centra IV. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Dozvěděli jste se, co to žlučník vlastně je, k čemu v těle slouží a jaké potíže vás mohou v souvislosti s tímto orgánem potkat. Řeč byla také o tom, co tyto potíže vyvolává, jaké jsou jejich příznaky a v jakém věku se nejčastěji objevují.

A povídali jsme si i o tom, jak lékař zjistí, že za vaše obtíže může skutečně žlučník a jaké jsou následně možnosti léčby. A poradili jsme také, jak se chovat a zejména jak jíst, abyste problémům se žlučníkem předešli.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.