Michal Dlouhý v Pochoutkách

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Regionální stanice Českého rozhlasu

Naši Pochoutkovou rozhlasovou kuchyni navštívil herec Michal Dlouhý. Pro Naďu, Patrika a také pro vás, naše posluchače, si připravil svou vyhlášenou specialitu - tatarský biftek z pravé svíčkové.

Pokud si poslechnete záznam pořadu, zjistíte, kdy a komu Michal pomáhal s vařením v noci. Také se pochlubí jak balil holky, jak se učil anglicky v Karibiku a zjistíte kolik umí vyjmenovaných slov. Chybět nebude příspěvek o vzniku tatarského bifteku, rychlovýslech, hra s pěti slovy a hlavně dobrá nálada!


Tatarák Michala Dlouhého:

Ingredience:
600 g pravé hovězí svíčkové (nebo roštěnce), cibule, 4 vejce, sůl, kečup Heinz, worchestrová omáčka Heinz, drcený kmín, mletá paprika, dijonská hořčice
chléb a olej na topinky, hodně česneku

Postup:
Maso naškrábeme nožem, nebo rozemeleme v kutru či mlýnku na maso. Poté vmícháme 4 vejce, najemno nakrájenou cibuli, kečup, hořčici, worchestrovou omáčku a koření - vše dle chuti.
Servírujeme na topinky potřené česnekem.
Ideální je zapíjet pivem nebo dobrým vínem.

DOBROU CHUŤ!


Pochoutky s Michalem Dlouhým

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...