Michal Říha o léčbě bolesti zad

17. únor 2012

S primářem oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Ústřední vojenské nemocnice v Praze pplk. MUDr. Michalem Říhou jsme si povídali o různých způsobech léčby bolesti zad.

Hovořili jsme o tom, proč často lidé trpí bolestí zad. Probírali jsme také, ve kterých částech páteře mají nejčastěji problémy. Mluvili jsme také o chybách, které lidé dělají, když se snaží řešit svou bolest zad bez odborné pomoci. Podrobně jsme hovořili o konzervativních a operačních způsobech léčby.

Bolest zad patří k nejčastějším problémům, se kterými se lidé potýkají. Trápí více než 80 procent populace. Může je způsobit mechanické poškození. Příčinou jejich vzniku mohou být i vážné poruchy či onemocnění organismu. Lidé by je tedy rozhodně neměli podceňovat.

Dlouhodobě neléčené bolesti zad mohou totiž snadno přejít do chronické podoby a zanechat velké stopy na zdraví člověka. O svá záda bychom se tedy měli rozhodně lépe starat a nevystavovat je zbytečné zátěži.

Reprízováno 13. července 2012.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.