Mladoboleslavské divadlo vsadilo na muzikál Donaha! Komedie o síle přátelství se stala celosvětovým hitem

15. říjen 2021 09:30

Muzikál DONAHA má v Městském divadle Mladá Boleslav premiéru v pátek 15. října. Na Brodwayi se dočkal neuvěřitelných 770 repríz. Příběh party nezaměstnaných ocelářů, kteří se rozhodnou vydělat peníze striptýzem, vznikl na námět stejnojmenného britského filmu.

Světoznámý muzikálový hit autorů Terrence McNallyho (libreto) a Davida Yazbeka (hudba a texty písní) měl premiéru v divadle Old Globe Theatre v San Diegu v Kalifornii. Příběh vypráví o partě ocelářů bez práce, kteří se rozhodnou pro radikální změnu profese. Na cestě za úspěchem musí překonat nejen vlastní stud a nulové sebevědomí, ale také pochybnosti okolí. Komedie pojednává o síle přátelství, o umění nevzdávat se a o tom, že sexy můžeme být v každém věku a fyzické kondici. Stačí jenom chtít a věřit si.

Muzikál DONAHA v Městském divadle Mladá Boleslav - premiéra

Na velké scéně mladoboleslavského divadla se vystřídá celý soubor včetně několika hostů. V roli Jerryho, kterému hrozí, že přijde o syna, se představí Petr Mikeska. Jeho kamarády si pak zahrají Martin Hrubý, Radim Madeja, Roman Teprt, Ivo Theimer a Martin Vejdělek.

Režie se ujal Jaroslav Slánský, dramaturgie Anna Smrčková, choreografie Linda Stránská. Pod výpravou je podepsán Jozef Hugo Čačko.

autor: Barbora Kvapilová | zdroj: Městské divadlo Mladá Boleslav
Spustit audio