Mladoboleslavští hokejisté shánějí peníze na extraligu, pomůže i město

25. duben 2014

Mladoboleslavští hokejisté se letos po výborných výkonech dostali do extraligy. Ve městě se stále ještě slaví a v euforii jsou kromě hokejistů a fanoušků i lidé, které hokej jinak příliš nezajímá. Nyní se začíná mluvit o tom, jak klub pokryje rozpočet na příští sezonu.

Hokejisté uvádějí, že postup do extraligy stál klub 70 milionů korun. Vedení klubu chce rozpočet navýšit, aby zajistilo bezproblémový průběh příštího ročníku, kdy bude klub působit v extralize.

Zhruba 7 milionů korun dostane klub od reklamní agentury. Zvýšení příspěvku je i součástí smlouvy s mladoboleslavským výrobcem automobilů. Jistých je nyní 15 milionů korun navíc a vedení chce získat dalších pět.

Pomůže i magistrát

Hokejistům zřejmě, i když jen nepřímo, přispěje také magistrát. „Platíme veškerý provoz zimního stadionu, což pro profesionální hokejisty čítá zhruba 4 miliony korun. Nepočítáme s tím, že bychom do budoucna posílali peníze na činnost, ale určitě se budeme zabývat stadionem,“ vysvětluje náměstek primátora Daniel Marek z TOP 09.

S podporou hokeje souhlasí i opozice. „Boleslav si zaslouží, aby měla extraligový tým. Ruku v ruce s tím kráčí podpora města. Vedení Bruslařského klubu musí předložit své plány a vize, o těch se dá diskutovat,“ říká zastupitel Karel Horčička z ČSSD.

Jedním z hlavních plánů mladoboleslavského klubu pro příští sezony by mělo být zaměření na mladé hráče. O kádru pro příští sezonu se ale teprve začíná v klubu debatovat.

autoři: duch , vman , jch
Spustit audio