Mohli jsme vést od 10. minuty, zlobí se trenér Mladé Boleslavi Minář

4. březen 2013

Mladoboleslavští fotbalisté v 18. kole Gambrinus ligy ztratili na čelo tabulky. Zatímco nejbližší konkurenti Jablonec a Olomouc zvítězili, Středočeši si odvezli bod za remízu v Praze na Slávii.

Slávistické chorály i hra v prvním poločase převyšovaly Mladou Boleslav, ale když došlo na situace v pokutovém území, byli hosté nebezpečnější, a to poprvé v 7. minutě.

„Myslím, že jsme pak asi měli zahrávat pokutový kop, aspoň mi to všichni říkají, musím se na to podívat ještě jednou. Nemůžu to říct stoprocentně, že jsem to viděl, měl jsem pocit, že tam byla ruka, všichni mi to potvrzují. Nevím, jak jste to viděli vy…,“ pokrčil rezignovaně rameny trenér Ladislav Minář.

Domácí Bortel skutečně zahrál rukou, rozhodčí Franěk si dal píšťalku do úst, ale nezapískal. U míče byl totiž Matej Sivrič, který pokračoval ve hře, a celá akce tak místo penalty skončila sice pěknou střelou Davida Jarolíma, kterou ale domácí gólman Čontofalský chytil. Z ponechané výhody se rázem stala nevýhoda.

„Jestli se to má nebo nemá pískat, to je samozřejmě na rozhodčím, ale vliv na utkání to mohlo mít, protože něco jiného je pustit domácí do nějakého tlaku a euforie, zatímco mohli od 10. minuty prohrávat třeba 0:1.“

Ale kromě toho také trenér Mladé Boleslavi Ladislav Minář připustil, že domácí měli více šancí, a že kdyby nebyl v brance Miroslav Miller, těžko by odjížděli alespoň s tím bodem. Milller dostal první gól po třech utkáních s nulou, a to ještě trochu nešťastný, mezi nohy.

„Krom toho, že vychytal šance, ještě v té situaci, než jsme dostali gól, to tam jednou nebo dvakrát zachránil. Ale tam je potřeba, aby mu spoluhráči trochu pomohli, a já mám pocit, že jsme se nechali přetlačit a prokopnout, aby to Mičola kopnul do brány. Pocit dobrý, zachytal dobře, za to, že jsme tu remizovali, musíme děkovat, ale nechali jsme se tam přetlačit a to Mirek těžko za něco mohl,“ povzdechl si Minář.

„Kdybychom vyhráli 2:1, mrzelo by mě to o něco míň, bohužel to skončilo 1:1. Mrzí to stejně, jako kdybychom tady prohráli, to je jedno, ta nula – je to sice hezké, ale my potřebujeme ještě nějaké body, takže nulu moc neřeším. Vedli jsme a pak dostali gól deset minut před koncem, to je ztráta, i když domácí měli šance a byli v tlaku a my jsme to bohužel nevydrželi,“ dodává chválený Miroslav Miller.

Mladá Boleslav je v tabulce stále pátá, na čtvrtou Olomouc ztrácí už 5 bodů.

autoři: mch , tej
Spustit audio