Moje role byly pro děti hororový zážitek, vzpomíná Linda Rybová

23. červenec 2019

„Nejsem matka, která by dětem úplně zakazovala televizi,“ připouští v Blízkých setkáních. Svoje pohádky jim ale nepouštěla. Co potomky děsilo? Proč je nebrala do divadla?

Děti si dlouho myslely, že když řeknu, že jdu večer hrát, jdu si hrát s jinými dětmi,“ směje se Linda Rybová, maminka šestnáctileté Rózy, čtrnáctileté Josefíny a dvanáctiletého Františka, které má s hercem Davidem Prachařem.

Linda Rybová

Jednou jsem jim pustila pohádku Anička s lískovými oříšky. Oni se toho tak strašně vyděsily, že na to doteď vzpomínají jako na hrozně temnou chvíli.“ A stejně to o pár let později dopadlo s Kyticí. „I když už byly starší, strašně špatně oddělovaly to, že jsem maminka a zároveň nějaká postava. A když se mi tam něco dělo, hrozně se bály,“ vysvětlila Tereze Kostkové.

Jak se z mladé baletky zvyklé na dril stala svobodomyslná herečka? Proč se s kolegy před pěti lety rozhodla založit vlastní divadlo Verze? A čemu se věnuje v rámci své charitativní činnosti? 

autoři: Tereza Kostková , and

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.