Na Monínci začne lyžařská sezona v pátek večer. Jezdit se bude zatím na 500 metrů dlouhé sjezdovce

16. prosinec 2020

Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku zahájí sezonu večerním lyžováním v pátek 18. prosince. V první fázi se bude jezdit na 500 metrů dlouhém úseku sjezdovky.

Možnost otevřít alespoň sjezdovku areál vítá, nechat uzavřené hotely a restaurace je ale omezující, uvedl mluvčí areálu Radek Polák. "Fakt, že můžeme spustit provoz areálu, nikoliv však ubytovacích a gastro kapacit nás samozřejmě omezuje. Na druhou stranu jsme rádi, že se konečně návštěvníkům alespoň zčásti otevřeme. Věříme, že v následujícím období budou moci fungovat i další naše zařízení," řekl výkonný ředitel areálu Jaroslav Krejčí.

V pátek budou moci lidé lyžovat od 18:00 do 21:00. "V první fázi se bude opět jezdit na 500 metrů dlouhém úseku, jenž obsluhuje vlek kotva, a dále pak také na kratší sjezdovce pod hotelem. Následně chceme otevřít celou hlavní sjezdovku, která je dlouhá 1,2 kilometru. Na start sezony jsme připravení, zasněžování jsme spustili již v polovině října," uvedl Krejčí.

Výrobu sněhu umožňuje technologie Snowfactory, kterou je areál vybavený poslední čtyři roky. Snowfactory produkuje sníh, i když je venku nad nulou. Po celou sezonu se organizační tým areálu podle Poláka ve zvýšené míře zaměří na opatření spojená s pandemií koronaviru. Jde například o každodenní dezinfekci či nutnost rozestupů návštěvníků, areál chce využít rozřazovací plůtky u nástupů na vlek i lanovku.

zdroj: ČTK
Spustit audio