Na Okoři vystoupí česko-slovenská hudební špička. Festival je beznadějně vyprodaný

17. srpen 2013

Dvě hodiny po poledni dnes odstartuje program jednodenního festivalu Okoř Open Air. Jeho historie sahá až do roku 2000. Pořadatelé vynechali jen jeden rok, a sice 2010. Do podhradí Okoře se i tentokrát chystá špička česko-slovenské hudební scény.

Letošní ročník zahájí nová slovenská zpěvačka Anna Veselovská. Pro ni je letošní festivalová sezóna úplně novým zážitkem.

„Nemám s tím vůbec zkušenosti, jedu teď poprvé na festivaly a chci se prezentovat hlavně s těmi svými písněmi, než si mě lidé zapamatují – ne že zpívám covery nějakých jiných lidí, ale že budu zpívat sebe a tím se budu prezentovat,“ říká Veselovská.

Po ní se na scéně objeví Tomáš Klus. Jak říká člen jeho kapely, kytarista Jiří Kučerovský, některé skladby by mohly tentokrát znít jinak.

„Kromě toho, že hrajeme několik zcela nových skladeb, tak kromě toho jsme právě díky těm novým aranžím s kontrabasem oděli i některé staré skladby takříkajíc do nového hávu. Takže lidi, co už nás znají, tak budou možná namnoze překvapeni, jak jsme zprznili jejich oblíbené písně,“ podotýká Kučerovský.

Následovat budou Ondřej Brzobohatý, skupiny Eddie Stoilov a Nightwork, Miro Žbirka, kapely Kryštof a Vypsaná fixa a dvanáctihodinový maraton zakončí skupina Doctor P. P.

„Zaplaťpánbů máme čím dál lepší časy, spousta lidí se na nás dívá, a ještě jsme udělali na ty velké festivaly takový speciální set, který jsme vlastně prvně udělali na křtu našeho cédéčka Zdravý doktor – tam máme navíc tři dechaře a dvě zpěvačky, takže už je to opravdu velká parta a moc se nám to líbí, moc hezky to hraje a i to má dobrý ohlas u lidí,“ pochvaloval si zpěvák Petr Pečený.

autor: jib
Spustit audio