Na pražském Hlavním nádraží je vystavený jeho obrovský model z kostiček Lega, figurkami lze hýbat

27. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Model hlavního nádraží v Praze z Lega

Model Hlavního nádraží je složený z 342 383 kostiček Lega, zabírá plochu 15 m², je vysoký 2 metry a váží 2 705 kg. Postavení modelu trvalo 2 137 hodin.

"Model zobrazuje nejenom exteriér nádraží, ale také jeho interiér. Jsou zde i figurky cestujících a personálu. Tlačítka umožnují s panáčky hýbat, posunovat můžete také třeba s výtahy," přibližuje interaktivní funkce modelu mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Model nádraží už dobře znají hlavně lidé z Kladna, protože pět let byl vystavený v kladenském obchodním centru v Kladně a Kladeňáci ho také postavili. Od poloviny listopadu si ho nyní mohou prohlédnout všichni cestující v hale pražského Hlavního nádraží.

Model Hlavního nádraží z Lega
autor: Soňa Jindrová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová